Receptek - listázva

1000 Ft-os menu

 

 

Jó hír, megújult a Fásy-konyha a szombaton megjelenő Vasárnapi Blikkben. Mostantól már nem csak a kalóriákat számoljuk a különböző fogások mellett, hanem azt is, hogy egy teljes menüt tekintve egy főre 1000 forintból hozzuk ki az ebédet. A Vasárnapi Blikk népszerű séfje így hétről hétre bebizonyítja: olcsón is lehet finomat főzni.

 

Fásy Ádám receptjei a Blikk oldalán

 

 

 

 

 

 

 

Vaníliás-puncsos csokiszelet

 

Hozzávalók:
(10 főre) (440 kcal/fő)

A tésztához:

  • 45 dkg liszt
  • 2 ek. kakaó
  • 20 dkg porcukor
  • 1 kk. szódabikarbóna
  • 2 ek. olvasztott méz
  • 5 dkg olvasztott margarin
  • 2 db tojás

A krémhez:

  • 1 cs. vaníliás pudingpor
  • 1 cs. puncsos pudingpor
  • 5 dl tej
  • 1 cs. vaníliás cukor
  • rum aroma (ízlés szerint)
  • 25 dkg margarin
  • 20 dkg porcukor
  • Csokimáz:
  • 15 dkg cukor
  • 5 dkg kakaópor
  • 5 dkg vaj

 

Elkészítési mód:
A tészta hozzávalóit, a liszt kivételével vízgőz felett felmelegítjük, simára keverjük, majd hozzáadjuk a lisztet és jól összedolgozzuk. A tésztát 4 részre osztjuk, vékonyra kinyújtjuk, majd egyenként kisütjük. Közben a pudingokat külön-külön megfőzzük 2,5 dl tejben, majd hagyjuk kihűlni. A vaníliát beízesítjük a vaníliás cukorral, a puncsot a rum aromával. Ezután a vajat a porcukorral habosra keverjük, majd két részre osztjuk. Az egyik részét a vaníliás, a másik részét a puncsoshoz adjuk és krémesre keverjük.
Összeállítás:
Az első lapot vaníliás krémmel, a másodikat puncskrémmel, majd a harmadikat ismét puncs krémmel megkenjük, és végezetül befedjük a negyedik lappal. A vajat gőz felett felhevítjük, kakaóporral és cukorral simára keverjük, vagyis csokimázat készítünk, és bevonjuk a tészta tetejét. Egy napig hűtőben tároljuk és utána téglalap alakúra szeleteljük.

Liszt 0,45 kg 149 Ft/kg 67 Ft
Kakaó 0,1 kg 2472 Ft/kg 247 Ft
Porcukor 0,4 kg 330 Ft/kg 132 Ft
Szódabikarbóna 0,02 kg 1225 Ft/kg 24 Ft
Méz 0,05 kg 1822 Ft/kg 91 Ft
Margarin 0,3 kg 842 Ft/kg 253 Ft
Tojás 2 db 40 Ft/db 80 Ft
Vaníliás pudingpor 1 cs. 89 Ft/cs 89 Ft
Puncsos pudingpor 1 cs. 89 Ft/cs 89 Ft
Tej 0,5 l 179 Ft/l 90 Ft
Vaníliás cukor 1 cs. 46 Ft/cs 46 Ft
Cukor 0,15 kg 219 Ft/kg 33 Ft
Vaj 0,05 kg 1600 Ft/kg 80 Ft
       
      1321 Ft: 10 = 130 Ft/fő

 

Ez a honlap sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához. Bővebben